KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769055
nr 1276 9055
Gillis Cassel
(1910-2001), Sverige
Oljemålning, Söder Mälarstrand. Signerad, daterad 1990. Olja på duk, 45 cm
Gillis Cassel, svensk bildkonstnär född 1910, död 2001.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 23 september 2019
kl 20:26:29
600 kr
1.800 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)